peoples

klimatyzacja Szczecin

 

Sprzedaż, montaż i serwis klimatyzacji

Jednym z zadań realizowanych przez firmę TopAC, a zapewniających komfort mieszkańcom jest montaż klimatyzacji. Klimatyzacja to system mający na celu utrzymanie określonej temperatury w danym pomieszczeniu oraz wszędzie tam, gdzie doprowadzona jest jego instalacja. Konstrukcja takiego urządzenia jest prosta. Wykorzystując zmiany skupienia czynnika chłodniczego z cieczy w parę i odwrotnie, odbiera ono ciepło z pomieszczenia i wydala je na zewnątrz. Warto tutaj zauważyć, że w zasadzie już wszystkie klimatyzatory mogą działać również w sposób odwrotny, tj. nagrzewać pomieszczenia. W efekcie działają jako powietrzne pompy ciepła, z tym, że ogrzewają powietrze bezpośrednio, nawiewając takie o wyższej temperaturze, nie zaś pośrednio, przez standardowy system grzewczy. Opcja ta jest często wykorzystana w okresach przejściowych, kiedy nie ma jeszcze potrzeby włączenia ogrzewania, ale chłodniejsze poranki i wieczory zachęcają do podgrzania nieznacznie temperatury w danym pomieszczeniu. Klientom zainteresowanym montażem klimatyzacji u siebie w domu polecamy również sprawdzenie naszej oferty pomp ciepła.

Wybierz interesujące cię segmenty oferty:

SPLIT I MULTISPLIT   KLIMATYZACJA TYPU VRF

Klimatyzacja Stargard

Rodzaje klimatyzatorów

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów klimatyzatorów, m.in. kompaktowe (całe urządzenie w jednej obudowie), typu split (parownik i wentylator w wewnętrznej części, zaś sprężarka, skraplacz i drugi wentylator w zewnętrznej) czy multi-split (obsługa wielu pomieszczeń jednocześnie jednym urządzeniem zewnętrznym). Obecnie do najpopularniejszych systemów należą klimatyzatory split i multi-split. Właśnie takie urządzenia montujemy u naszych Klientów. Co do optymalnego miejsca montażu klimatyzacji – najczęściej spotyka się klimatyzatory ścienne, podsufitowe, przypodłogowe, kasetonowe oraz kanałowe. Nasi specjaliści chętnie doradzą Państwu optymalne rozwiązanie techniczne dopasowane do konstrukcji danego budynku oraz najbardziej korzystne z punktu widzenia użytkownika miejsce instalacji klimatyzatora lub klimatyzatorów.

 

Montaż klimatyzacji w domu – dlaczego warto?

Zanim podejmą Państwo ostateczną decyzję o zakupie klimatyzatorów czy montażu klimatyzacji w domu lub mieszkaniu, warto zapoznać się z głównymi zaletami tej instalacji. Klimatyzację docenią każdy, kto nie przepada za upałem we własnym domu, w trakcie coraz częściej zdarzających się bardzo gorących dni. Na szczęście klimatyzacja domowa nie jest już uznawana za luksus i praktycznie każdy może sobie pozwolić na jej montaż. Warto przy tym pamiętać, że nawet najlepsza klimatyzacja nie zastąpi wentylacji, gdyż są to dwa różne, choć uzupełniające się systemy uzdatniania powietrza.

 

Klimatyzacja – jaką wybrać?

Zakup klimatyzacji to inwestycja na lata, aby cieszyć się nią bez zarzutu, przy jej wyborze powinni Państwo pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

klimatyzacja stargard

Przede wszystkim trzeba wybrać typ klimatyzatora. Zdecydowanie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wersja ścienna. Z tego powodu mamy tutaj również największy wybór urządzeń, dzięki czemu możemy je dostosować nie tylko odpowiednią mocą, ale również z uwzględnieniem naszych potrzeb estetycznych. Mimo wszystko montaż takiego urządzenia na ścianie dla wielu nie jest ozdobą i poszukują innych rozwiązań. Bardzo fajną opcją jest klimatyzator kasetonowy. Jest on montowany w suficie, dzięki czemu nie jest tak widoczny. Poza tym pozwala na dużo lepsze rozdysponowanie chłodnego powietrza w całości pomieszczenia, a więc oferuje wyższy komfort niż wersja ścienna. Minusem jest wyższa cena oraz odpowiednia ilość miejsca w suficie, dlatego najczęściej takie rozwiązanie stosujemy w salonach domów parterowych bądź też w większych pomieszczeniach na poddaszach użytkowych. Jeśli w pomieszczeniu mamy dużo skosów i nie ma jak zamontować wersji ściennej, to można zdecydować na się na wersję przypodłogowo-sufitową, która po zamontowaniu wygląda podobnie jak grzejnik, tyle że dostarcza nam chłód latem, a w chłodniejsze dni może nam również dogrzewać pomieszczenie.

 

Dobór mocy urządzenia

Wiele osób uważa, że wystarczy podać powierzchnię pomieszczenia do schłodzenia. Natomiast w rzeczywistości wydajność chłodnicza klimatyzatora zależy od wielu czynników. Pierwsza uwaga jest taka, że klimatyzator chłodzi powietrzę, a więc istotna jest kubatura pomieszczenia. Dla powierzchni 10m2 o wysokości 2,5m potrzebne jest inne urządzenia, niż dla tej samej wielkości pomieszczenia o wysokości 5m. Ważny jest nawet rozkład pomieszczenia, czy jest prostokątne, czy kwardatowe, jaka jest długość poszczególnych ścian. Klimatyzator ma niwelować zyski ciepła, dlatego bardzo ważną kwestią jest ilość promieniowania słonecznego wchodząca do pomieszczenia. Dużo wyższa moc jest potrzebna w salonie o dużych przeszkleniach od strony południowej, niż w pokoju o standardowym oknie zlokalizowanym w dodatku od strony wchodniej lub zachodniej. Wiele różnych aspektów trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, dlatego służymy naszą wyspecjalizowaną wiedzą, aby dobrać najbardziej odpowiednie urządzenie dla naszych klientów.

 

Gdzie szczególnie warto zamontować klimatyzację?

Jeśli nie zależy nam na zapewnieniu pełnego komfortu w całym domu, możemy skupić się na pomieszczeniach, gdzie z uwagi na ich lokalizację, szczególnie mocno będzie odczuwalny wzrost temperatury w upalnie dni. Bez wątpienia są to wszystkie pomieszczenia z oknami od strony południowej. Jeśli w salonie mamy tak zlokalizowane duże, tarasowe okna, które nie mają żadnej przesłony, to z pewnością będzie się on mocno nagrzewać. Z kolei na poddaszach użytkowych, okna połaciowe zlokalizowane od nasłonecznionej części również bardzo mocno nagrzewają pomieszczenia. W tym przypadku gorące powietrze, które naturalnie unosi się do góry, nie ma już gdzie uciekać, dlatego na takie pomieszczenia należy zwrócić szczególną uwagę, w takcie rozpatrywania sensowności montażu klimatyzacji.

 

Czy zawsze da się zamontować klimatyzację?

Niestety, ale instalacja klimatyzacji ma swoje wymagania, które należy spełnić. Zazwyczaj najbardziej problematyczna jest kwestia odprowadzenia skroplin z jednostek wewnętrznych. Należy to wykonać ze spadkiem, aby pod wpływem grawitacji woda mogła zostać odprowadzona z urządzenia. Można zastosować dodatkowo pompkę skroplin, która podniesie skropliny, jednak od najwyższego punktu nadal musi ona spływać w dalszym swoim biegu ze spadkiem. Czasami problem jest z miejscem montażu jednostki zewnętrznej, szczególnie w mieszkaniach. Jeśli urządzenie miałoby być zamontowane na elewacji bloku lub kamienicy, niezbędne jest uzyskanie zgody od zarządcy budynku. Od jednostki zewnętrznej również należy odprowadzić skropliny. Jak więc widać istnieją pewne ograniczenia, które mogą wręcz uniemożliwić montaż klimatyzacji. Dlatego też niezbędna jest wizyta w miejscu, gdzie miałaby zostać ona zainstalowana. W naszej firmie wizyta taka jest bezpłatna, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail.
W domach jednorodzinnych zdecydowanie najlepiej wykonać instalację do klimatyzacji na etapie budowy domu, w trakcie wykonywania pozostałych instalacji wewnętrznych (instalacje wod-kan, ogrzewanie, elektryka). Dlatego też staramy się wykonywać nasze instalacje kompleksowo, aby klienci od jednego wykonawcy otrzymali maksymalnie szeroki zakres usług. Wielu z naszych klientów bardzo sobie ceni właśnie ten aspekt współpracy z nami.

 

Serwisowanie klimatyzacji – kiedy i czy w ogóle jest potrzebne

Nasza firma gwarantuje serwis do wszystkich zamontowanych przez nas urządzeń. Szczególnie w przypadku klimatyzacji jest to niezwykle ważne, ponieważ dbanie o sprzęt zapewni nam wieloletni pożytek oraz nie narazi naszego zdrowia. Warto dbać o czystość klimatyzatora, ponieważ w środowisku jego pracy, czyli chłodnym i wilgotnym, mogą łatwo namnażać się bakterie i grzyby. Jeśli nie chcemy ich wdychać, regularny serwis (min. raz w roku) jest niezbędny. W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości np. głośniejsza praca urządzenia, słabsze chłodzenie/ogrzewanie powietrza lub wydobywający się nieprzyjemny zapach, należy zwrócić się o pomoc do naszego serwisu w celu efektywnego rozwiązania problemów. Sprawne klimatyzatory działają jak najoptymalniej i zapewniają powietrze dobrej jakości.

Split i Multisplit

WIĘCEJ »

Klimatyzacja typu VRF

WIĘCEJ »
marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

telephone-ico

tel. 91 350 82 74

kom. 506 159 289

kom. 503 940 880

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59