peoples

Klimatyzacja z profesjonalnym montażem

Jednym z zadań realizowanych przez firmę TopAC, a zapewniających komfort mieszkańcom jest montaż klimatyzacji. Klimatyzacja to system mający na celu utrzymanie określonej temperatury w danym pomieszczeniu oraz wszędzie tam, gdzie doprowadzona jest jego instalacja. Do tego klimatyzator pomaga filtrować i oczyszczać powietrze z pyłów i cząstek kurzu. Konstrukcja takiego urządzenia jest prosta. Wykorzystując zmiany skupienia czynnika chłodniczego z cieczy w parę i odwrotnie, odbiera ono ciepło z pomieszczenia i wydala je na zewnątrz. Warto tutaj zauważyć, że w zasadzie już wszystkie klimatyzatory mogą działać również w sposób odwrotny, tj. nagrzewać pomieszczenia. W efekcie działają jako powietrzne pompy ciepła, z tym, że ogrzewają powietrze bezpośrednio, nawiewając takie o wyższej temperaturze, nie zaś pośrednio, przez standardowy system grzewczy. Opcja ta jest często wykorzystana w okresach przejściowych, kiedy nie ma jeszcze potrzeby włączenia ogrzewania, ale chłodniejsze poranki i wieczory zachęcają do podgrzania nieznacznie temperatury w danym pomieszczeniu. Klientom zainteresowanym montażem klimatyzacji u siebie w domu polecamy również sprawdzenie naszej oferty pomp ciepła.

Rodzaje klimatyzatorów – szczegóły naszej oferty

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów klimatyzatorów, m.in. kompaktowe (całe urządzenie w jednej obudowie), typu split (parownik i wentylator w wewnętrznej części, zaś sprężarka, skraplacz i drugi wentylator w zewnętrznej) czy multi-split (obsługa wielu pomieszczeń jednocześnie jednym urządzeniem pracującym w systemie split). Obecnie do najpopularniejszych systemów należą klimatyzatory split i multi-split. Właśnie takie urządzenia montujemy u naszych Klientów. Co do optymalnego miejsca montażu klimatyzacji – najczęściej spotyka się klimatyzatory ścienne, podsufitowe, przypodłogowe, kasetonowe oraz kanałowe. Nasi specjaliści chętnie doradzą Państwu optymalne rozwiązanie techniczne dopasowane do konstrukcji danego budynku oraz najbardziej korzystne z punktu widzenia użytkownika miejsce instalacji klimatyzatora lub klimatyzatorów.

Montaż klimatyzacji w domu – dlaczego warto?

Zanim podejmą Państwo ostateczną decyzję o zakupie klimatyzatorów czy montażu klimatyzacji w domu lub mieszkaniu, warto zapoznać się z głównymi zaletami tej instalacji. Klimatyzację docenią na pewno te osoby, dla których ważny jest komfort przebywania w chłodnych wnętrzach w gorące dni. Na szczęście, klimatyzacja domowa nie jest już uznawana za luksus i praktycznie każdy może sobie pozwolić na jej montaż. Warto przy tym pamiętać, że nawet najlepsza klimatyzacja nie zastąpi wentylacji, gdyż są to dwa różne, choć uzupełniające się systemy uzdatniania powietrza.

Inną grupą ludzi, w przypadku której montaż klimatyzacji jest szczególnie rekomendowany, są alergicy oraz osoby cierpiące na choroby układu oddechowego np. na astmę. Klimatyzator zapewnia odpowiednią filtrację powietrza w pomieszczeniach, uwalniając je od szkodliwego dla ludzi pyłu, kurzu czy alergenów. Takie oczyszczone powietrze jest też zdrowsze dla małych dzieci.

Klimatyzacja w domu uwalnia też od problemu nadmiaru wilgoci, co niewątpliwie przyczynia się do lepszego samopoczucia mieszkańców i ich codziennego komfortu.

Split i Multisplit

WIĘCEJ »

Klimatyzacja typu VRF

WIĘCEJ »
marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

telephone-ico

tel. 91 350 82 74

kom. 506 159 289

kom. 503 940 880

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59