peoples

Pompy ciepła, rekuperacja – Police

Pompy ciepła, rekuperacja - Police

Naszą misją jako TopAC jest świadczenie najwyżej jakości usług i obsługi. Naszą specjalizacją są pompy ciepła i rekuperacja. Jesteśmy firmą rodzinną z dużym doświadczeniem, bogatym asortymentem produktów i dużą ilością usatysfakcjonowanych konsumentów. Rzetelne podejście i zadowolenie klienta są dla nas bardzo ważne i wraz, z tym że wykorzystujemy jedynie wyroby renomowanych producentów, przyczynia się to do tego, że klienci chętnie do nas wracają, nowi zaś, często trafiają do nas z polecenia.

Jak działają pompy ciepła

Pompy ciepła, rekuperacja - Police 2

Pompy ciepła wykonują podobne zadanie jak kocioł gazowy czy na paliwo stałe. Ogrzewają pomieszczenia z pomocą wody. Nie potrzebują do tego żadnych dodatkowych przyłączy oprócz podłączenia do prądu. Zużywa go natomiast zdecydowanie mniej, niż standardowy kocioł elektryczny czy maty grzewcze. Służą one oczywiście również do ogrzewania bieżącej wody. A niektóre modele posiadają jeszcze jedną ciekawą funkcję. Mogą one schładzać pomieszczenia. A to dlatego, że zasada działania pompy ciepła jest identyczna do tego jak działa klimatyzacja, czy nawet lodówka. W takim układzie, specjalna ciecz jest sprężana i rozprężana, a cykl polega na zbieraniu energii z zewnątrz i zostawianiu w budynku. Odpowiednia budowa pozwala również na odwrócenie kierunku czynnika chłodniczego i w ten sposób przenoszenia ciepła na zewnątrz.

Czym jest rekuperacja

Pompy ciepła, rekuperacja - Police 3

Rekuperacja oznacza system wentylacji z odzyskiwaniem energii z ogrzanego już powietrza. W takim układzie powietrze jest przenoszone poprzez wentylatory, gdzie w wymienniku odzyskiwana jest energia z powietrza usuwanego z domu. Centrala, zwana rekuperatorem zasysa powietrze zewnętrzne, a w niej następuje wymiana cieplna pomiędzy tzw. brudnym powietrzem a świeżym z zewnątrz. Istotny jest też fakt, iż w rekuperatorze znajdują się filtry oczyszczające zasysane powietrze. Każdy filtr zablokuje przejście owadom, a dokładniejsze oczyszczają również z takich zanieczyszczeń jak alergeny, pyły, zarodniki grzybów i pleśni. Rekuperacja stanowi doskonałe uzupełnienie instalacji ogrzewania z pompą ciepła, czyniąc z niej prawdziwie ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie.

Wybór pompy ciepła

Pompy ciepła, rekuperacja - Police 4

To kwestia bardzo indywidualna. Pompy ciepła mogą pobierać energię z gruntu lub z powietrza. Te pierwsze, choć droższe w instalacji, są w stanie funkcjonować istotnie dłużej, a ich koszt szybko się zwraca. Model powietrzny to opcja ekonomiczniejsza, ale mniej efektywna. Jest on popularniejszy, a postęp technologiczny sprawił, że ich sprawność zbliżyła się do opcji gruntowej. Wciąż jednak gorzej sobie radzą przy niższych temperaturach na zewnątrz, ciężko jest zebrać ciepło którego jest mało. Kolejna rzecz, to dobór odpowiedniej mocy. Powinien od odbywać się profesjonalnie poprzez specjalistyczny program doborowy. Powierzchnia domu to nie jedyny istotny czynnik przy wyborze pompy ciepła. Zwłaszcza że podawana moc nominalna nie jest równa pomiędzy poszczególnymi modelami. Temperatura otoczenia również ma wpływ i urządzenie z mniejszą mocą cieplną, może sobie lepiej poradzić w chłodniejszym miejscu.

Zapoznaj się z naszą ofertą

marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59