peoples

Pompy ciepła, rekuperacja – Goleniów

Pompy ciepła, rekuperacja - Goleniów

W TopAC jest świadczenie wysokiej jakości usług i obsługi traktujemy jako obowiązek. Pompy ciepła i rekuperacja to nasza specjalność. Jesteśmy firmą rodzinną z pokaźną wprawą, okazałym wyborem towarów i dużą liczbą usatysfakcjonowanych kontrahentów. Dbałe podejście i spełnienie oczekiwań konsumentów są dla nas bardzo istotne i wraz, z tym że stosujemy jedynie produkty renomowanych producentów, sprawia, że klienci śmiało do nas wracają, nowi zaś, regularnie wybierają nas z polecenia.

Jak działają pompy ciepła

Pompy ciepła, rekuperacja - Goleniów 2

Pompy ciepła mają podobny cel jak kocioł gazowy czy na paliwo stałe. Ocieplają mieszkania poprzez wodę. Nie wymagają do tego wcale dodatkowych przyłączy poza podłączeniem zasilania. Zużywa prądu zaś niewątpliwie mniej, niż zwykły kocioł elektryczny czy maty cieplne. Przeznaczone one są oczywiście również do nagrzewania bieżącej wody. A część modeli posiada prócz tego pewną dodatkową funkcję. Są w stanie schładzać pomieszczenia. A to dzięki temu, że zasada pracy pompy ciepła jest jednakowa do tego jak działa klimatyzacja, czy nawet lodówka. W takiej instalacji, specjalna ciecz jest sprężana i rozprężana, a cykl zbierania energię z zewnątrz i zostawia w budynku. Właściwa budowa umożliwia również na skierowanie czynnika chłodniczego w drugą stronę i w ten sposób wyciągania ciepła na zewnątrz.

Czym jest rekuperacja

Pompy ciepła, rekuperacja - Goleniów 3

Rekuperacja to system wentylacji z odbieraniem energii z ciepłego już powietrza. W takiej instalacji powietrze jest transferowane poprzez wentylatory, gdzie w wymienniku odzyskiwane jest ciepło z powietrza usuwanego z domu. Centrala, zwana rekuperatorem wysysa powietrze zewnętrzne, a w niej odbywa się wymiana termiczna pomiędzy tzw. brudnym powietrzem a tym z zewnątrz. Wart podkreślenia jest też fakt, iż w rekuperatorze obecne są filtry usuwające zanieczyszczenia z zasysanego powietrza. Każdy filtr zatrzyma owady, a precyzyjniejsze filtrują także na przykład alergeny, pyły, zarodniki grzybów i pleśni. Rekuperacja tworzy bardzo dobre dopełnienie instalacji ocieplania z pompą ciepła, robiąc z niej prawdziwie oszczędną i ekologiczną propozycję.

Wybór pompy ciepła

Pompy ciepła, rekuperacja - Goleniów 4

To zagadnienie bardzo subiektywne. Pompy ciepła mogą ściągać ciepło z gruntu bądź powietrza. Te pierwsze, choć kosztowniejsze w montażu, są w stanie działać znacząco dłużej, a wydatek na nie szybko się zwraca. Model powietrzny to opcja oszczędniejsza, ale mniej skuteczna. Jest ona powszechniejsza, a postęp techniczny uczynił ich sprawność bliską do alternatywy gruntowej. Nadal pomimo tego słabiej działają przy niewielkich temperaturach na zewnątrz, trudno jest nagromadzić energię, której jest niewiele do zebrania. Następna kwestia, to wybór właściwej mocy. Wykonujemy go kompetentnie, poprzez profesjonalny program doborowy. Przestrzeń budynku to nie jedyny ważny czynnik przy doborze pompy ciepła. Szczególnie że moc na tabliczce znamionowa nie jest jednakowa pomiędzy indywidualnymi modelami. To jak chłodno jest na zewnątrz, również ma wpływ i sprzęt ze skromniejszą mocą, może sobie lepiej poradzić w chłodniejszym miejscu.

Zapoznaj się z naszą ofertą

marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59