peoples

odkurzacze centralne Szczecin

 

Odkurzacze centralne w Szczecinie

Odkurzacz centralny to systemowe rozwiązanie przeznaczone do oczyszczania pomieszczeń. Posiada ono pracującą w podciśnieniu jednostkę centralną, połączoną z ukrytą w konstrukcji budynku instalacją z rur PVC, filtrem i separatorem odpadów oraz wyprowadzeniem na zewnątrz wstępnie oczyszczonego powietrza. Jaka jest zasada działania takiej instalacji? Pracująca jednostka centralna wytwarza ciąg, dzięki któremu poprzez wąż podłączony do rozmieszczonych w wyznaczonych punktach budynku gniazd bądź wąż typu H-A-H zasysane są z wnętrz zanieczyszczenia. Następnie separowane są one w zbiorniku, powietrze zaś wyrzucane jest poza obręb domu.

Jednostka centralnego odkurzacza umieszczona jest w jednym z pomieszczeń gospodarczych lub technicznych budynku, np. w kotłowni, na strychu, w garażu lub w piwnicy. W ofercie na rynku spotyka się dwa typy rozwiązań technicznych tego typu odkurzaczy – workowe i bezworkowe. Wersje workowe są bardziej komfortowe w użytkowaniu, pozwalają usunąć zanieczyszczenia z odkurzacza bez brudzenia się oraz zapewniają dłuższą żywotność jednostki centralnej. Najlepsze urządzenia na rynku mają nawet 25 lat gwarancji. Dla szczególnych potrzeb, posiadamy w ofercie również wersje przemysłowe oraz wodne odkurzacze centrale. Jeśli zainteresowałeś się kwestią jakości powietrza w domu, z pewnością chętnie spojrzysz też na naszą ofertę urządzeń do klimatyzacji i rekuperacji, które również poprawią jego jakość.

Zalety centralnego odkurzacza

A jakie zalety ma centralny odkurzacz? Przede wszystkim nie wydmuchuje do wnętrza domu powietrza z resztkami zanieczyszczeń, przez co pyły nie unoszą się w pomieszczeniach. Ponadto najważniejsza część instalacji – jednostka centralna – wyprowadzona jest poza przestrzeń mieszkalną, dzięki czemu hałas powstały podczas jej pracy nie przeszkadza domownikom. Niezmiernie ważny jest też sam komfort obsługi instalacji: worka na odpady nie trzeba wymieniać tak często, jak w tradycyjnym odkurzaczu (wystarczy 2-3 razy w roku), nie ma potrzeby przenosić urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia, konstrukcja instalacji zapobiega też przedostaniu się do jej środka większych przedmiotów podczas pracy centralnego odkurzacza. Każda instalacja jest indywidualnie dostosowywana do potrzeb użytkownika, zarówno pod względem ilości gniazd zasysających, mocy roboczej jednostki, jak i zastosowanych rozwiązań i niezbędnych akcesoriów.

Duovac

WIĘCEJ »

Husky

WIĘCEJ »

System H-A-H (wąż chowany w ścianie)

WIĘCEJ »
marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59