peoples

Pompy ciepła, klimatyzacja, rekuperacja – Chojna

Klimatyzacja, wentylacja, pompy ciepła, rekuperacja, ogrzewanie - Chojna

Jesteśmy rodzinną firmą zapoczątkowaną w Szczecinie. Dysponujemy znaczną praktyką jeśli chodzi o pompy ciepła, rekuperatory, ogrzewanie i klimatyzację. Jako TopAC oczekujemy od siebie solidności, rzetelności i sprawienia, aby klient był usatysfakcjonowany z efektu końcowego. Instalacje konstruowane przez nas składają się tylko z produktów marek renomowanych. Interesanci, z którymi mogliśmy dotychczas współpracować, polecają nas chętnie, a sami zaś wracają.

Pompy ciepła jako system ogrzewania

Klimatyzacja, wentylacja, pompy ciepła, rekuperacja, ogrzewanie - Chojna 2

Pompy ciepła wykonują dokładnie taką samą pracę jak na przykład kotły na paliwo stałe, czyli przy użyciu wody ocieplają pomieszczenia. Prąd, to jedyne czego potrzebują, i to znacznie mniej niż kotły elektryczne czy maty. Grzeją również wodę, nie tylko powierzchnię mieszkalną. Mogą nawet schładzać, zamiast grzać, jeśli są do tego zaprojektowane. W części modeli istnieje opcja odwrócenia prądu cieczy termicznej, co sprawia, że energia cieplna wynoszona jest na zewnątrz. Wydajność pompy ciepła zależy głównie od tego jak mocno musi podgrzać wodę. Najlepiej się trzymać 30-40 stopni, efektywność spada na większych temperaturach, za to przy niskotemperaturowych ogrzewaniach podłogowych sprawdza się wyjątkowo dobrze, a jeszcze lepiej w parze z wentylacją mechaniczną z odzyskiwaniem ciepła.

Klimatyzacja – montaż i serwis

Klimatyzacja, wentylacja, pompy ciepła, rekuperacja, ogrzewanie - Chojna 3

Podobnie do pomp ciepła, klimatyzacja wykorzystuje krążenie płynu, który w celu przenoszenia ciepła, w jednym miejscu jest sprężany, a w drugim rozprężany. To system, którego zadaniem jest utrzymywanie konkretnej temperatury i poza chłodzeniem, może ogrzewać wnętrze budynku. Funkcja grzania sprawia, że instalacja działa dokładnie tak samo jak powietrzna pompa ciepła, z jedyną różnicą braku pośrednika w postaci wody. Klimatyzacja wwiewa bezpośrednio ciepłe powietrze poprzez wentylator na radiatorze. Funkcja ta jest najczęściej wykorzystywana jeszcze przed sezonem grzewczym podczas chłodniejszych wieczorów i poranków. Sprawia to też, że taki system jest użyteczny nie tylko podczas upałów w lecie, ale także w pozostałych porach roku.

Wentylacja i rekuperacja

Klimatyzacja, wentylacja, pompy ciepła, rekuperacja, ogrzewanie - Chojna 4

Głównym zadaniem, jakie ma wentylacja, jest wprowadzenie do wnętrza budynku świeżego powietrza i pozbycia się niechcianych zapachów, zanieczyszczeń oraz wilgoci. Zapobiega to rozrostowi grzybów, bakterii i pojawieniu się negatywnych skutków dla zdrowia. Wentylacja dzieli się na grawitacyjną, która wykorzystuje naturalne różnice w ciśnieniu, oraz mechaniczną, która poprzez wentylatory wymusza wymianę powietrza przez kanały wentylacyjne. Rekuperacja to rodzaj tej drugiej i poza wymianą powietrza ma jeszcze jedno zadanie. Odzyskuje ona energię z ciepłego powietrza wyrzucanego na zewnątrz. Ponadto w takiej instalacji wwiewane powietrze jest filtrowane z wszelkich owadów oraz zanieczyszczeń w postaci zarodników grzybów czy pyłów. Rekuperacja niczego nie ogranicza i jest to wręcz element niezbędny dla nowoczesnego, ekologicznego i ekonomicznego domu.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą

marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59