peoples

klimatyzacja Szczecin

 

Sprzedaż, montaż i serwis klimatyzacji

Jednym z zadań realizowanych przez firmę TopAC ze Szczecina jest montaż klimatyzacji domowej. Klimatyzacja to system mający na celu utrzymanie określonej temperatury w danym pomieszczeniu oraz wszędzie tam, gdzie doprowadzona jest jego instalacja. Konstrukcja takiego urządzenia jest prosta. Wykorzystując zmiany skupienia czynnika chłodniczego z cieczy w parę i odwrotnie, odbiera ono ciepło z pomieszczenia i wydala je na zewnątrz. Warto tutaj zauważyć, że w zasadzie już wszystkie klimatyzatory mogą działać również w sposób odwrotny, tj. nagrzewać pomieszczenia. W efekcie działają jako powietrzne pompy ciepła, z tym że ogrzewają powietrze bezpośrednio, nie zaś pośrednio, przez standardowy system grzewczy. Opcja ta jest często wykorzystana w okresach przejściowych, kiedy nie ma jeszcze potrzeby włączenia ogrzewania, ale chłodniejsze poranki i wieczory zachęcają do podgrzania nieznacznie temperatury w danym pomieszczeniu.

Klienci, którzy skorzystają z naszej oferty mogą liczyć na kompleksową obsługę. Zapewniamy doradztwo, sprzedaż, montaż oraz serwis klimatyzacji. Działamy na terenie Szczecina oraz okolic.

 

Wybierz interesujące cię segmenty oferty:

SPLIT I MULTISPLIT

Klimatyzacja Stargard

 

Rodzaje klimatyzatorów

Na rynku dostępne są różne rodzaje klimatyzatorów, które podzielić można pod względem ich budowy, zastosowania i miejsca montażu. Wyróżnia się m.in. urządzenia kompaktowe (całe urządzenie w jednej obudowie), typu split (parownik i wentylator w wewnętrznej części, zaś sprężarka, skraplacz i drugi wentylator w zewnętrznej) czy multi-split (obsługa wielu pomieszczeń jednocześnie jednym urządzeniem zewnętrznym). Obecnie do najpopularniejszych systemów należą klimatyzatory split i multi-split. Właśnie takie urządzenia montujemy u naszych Klientów. Co do optymalnego miejsca montażu klimatyzacji – najczęściej spotyka się klimatyzatory ścienne, podsufitowe, przypodłogowe, kasetonowe oraz kanałowe. Nasi specjaliści chętnie doradzą Państwu optymalne rozwiązanie techniczne dopasowane do konstrukcji danego budynku oraz najkorzystniejsze z punktu widzenia użytkownika miejsce instalacji klimatyzatora lub klimatyzatorów.

 

Dlaczego warto zdecydować się na montaż klimatyzacji w domu?

Zanim podejmą Państwo ostateczną decyzję o zakupie klimatyzatorów czy montażu klimatyzacji w domu lub mieszkaniu, warto zapoznać się z głównymi zaletami tej instalacji. Klimatyzację doceni każdy, kto nie przepada za upałem we własnym domu, zwłaszcza gdy w naszym klimacie gorących dni w roku przybywa. Na szczęście klimatyzacja domowa nie jest już uznawana za luksus i praktycznie każdy może sobie pozwolić na jej montaż.

 

Jaką klimatyzację wybrać?

Z doświadczenia wiemy, że zakup klimatyzacji to inwestycja na lata, jednak aby cieszyć się nią bez zarzutu, przy jej wyborze powinni Państwo pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

klimatyzacja stargard

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni typ klimatyzatora. Zdecydowanie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wersja ścienna. Z tego powodu mamy również największy wybór urządzeń ściennych, dzięki czemu możemy je dostosować nie tylko pod względem odpowiedniej mocy, ale i potrzeb estetycznych. Mimo wszystko montaż takiego urządzenia na ścianie dla wielu nie jest ozdobą i poszukują innych rozwiązań. W tym przypadku polecany jest klimatyzator kasetonowy. Jest on montowany w suficie, dzięki czemu nie jest tak widoczny. Poza tym pozwala na dużo lepsze rozdysponowanie chłodnego powietrza w całości pomieszczenia, a więc oferuje wyższy komfort niż wersja ścienna. Jego cena jest wyższa niż w przypadku klimatyzatorów ściennych. Jeśli w pomieszczeniu mamy dużo skosów i montaż wersji ściennej byłby utrudniony, można zdecydować na się na wersję przypodłogowo-sufitową, która po zamontowaniu wygląda podobnie jak grzejnik, jednak spełnia wszystkie funkcje klimatyzacji.

 

Dobór mocy urządzenia

Dobór mocy urządzenia jest kluczowy – wpływa na prawidłowe działanie klimatyzacji domowej. Panuje błędne przekonanie, że jedyny ważny parametr to powierzchnia pomieszczenia, które ma być schładzane przez system. Natomiast w rzeczywistości wydajność chłodnicza klimatyzatora zależy od wielu czynników. Po pierwsze należy pamiętać, że klimatyzator chłodzi powietrze, a więc istotna jest kubatura pomieszczenia. Dla powierzchni 10 m2 o wysokości 2,5 m potrzebne jest inne urządzenia, niż dla tej samej wielkości pomieszczenia o wysokości 5 m. Istotny jest również rozkład pomieszczenia, a dokładniej długość poszczególnych ścian. Klimatyzator ma niwelować zyski ciepła, dlatego bardzo ważną kwestią jest ilość promieniowania słonecznego wchodząca do pomieszczenia. Dużo wyższa moc klimatyzatora jest potrzebna w salonie o dużych przeszkleniach od strony południowej, a niższa w pokoju o standardowym oknie zlokalizowanym od strony wschodniej lub zachodniej.

Jak widać, pod uwagę należy wziąć wiele różnych aspektów. Służymy naszą wyspecjalizowaną wiedzą, aby dobrać najbardziej odpowiednie urządzenie dla naszych klientów.

 

Gdzie szczególnie warto zamontować klimatyzację?

Jeśli nie zależy nam na zapewnieniu pełnego komfortu w całym domu, możemy skupić się na montażu klimatyzatorów w pomieszczeniach, gdzie z uwagi na ich lokalizację, szczególnie mocno będzie odczuwalny wzrost temperatury w upalnie dni. Bez wątpienia są to wszystkie pomieszczenia z oknami od strony południowej. Pokoje właśnie tak zlokalizowane, z oknami bez przesłony z pewnością będą się mocno nagrzewać. Podobnie sytuacja wygląda na poddaszach użytkowych – okna połaciowe zlokalizowane od nasłonecznionej części również bardzo mocno nagrzewają pomieszczenia. W tym przypadku gorące powietrze, które naturalnie unosi się do góry, nie ma już gdzie uciekać, dlatego na takie pomieszczenia należy zwrócić szczególną uwagę, w takcie rozpatrywania sensowności montażu klimatyzacji.

 

Czy zawsze da się zamontować klimatyzację?

Niestety, ale instalacja klimatyzacji ma swoje wymagania, które należy spełnić. Zazwyczaj najbardziej problematyczna jest kwestia odprowadzenia skroplin z jednostek wewnętrznych. Należy to wykonać ze spadkiem, aby pod wpływem grawitacji woda mogła zostać odprowadzona z urządzenia. Można zastosować dodatkowo pompkę skroplin, która podniesie skropliny, jednak od najwyższego punktu nadal musi ona spływać w dalszym swoim biegu ze spadkiem. Czasami problemem jest miejsce montażu jednostki zewnętrznej, szczególnie w mieszkaniach. Jeśli urządzenie miałoby być zamontowane na elewacji bloku lub kamienicy, niezbędne jest uzyskanie zgody od zarządcy budynku. Od jednostki zewnętrznej również należy odprowadzić skropliny. Jak więc widać istnieją pewne ograniczenia, dlatego też niezbędna jest wizyta w miejscu, gdzie miałaby zostać ona zainstalowana. W naszej firmie wizyta taka jest bezpłatna, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail.

W domach jednorodzinnych zdecydowanie najlepiej wykonać instalację do klimatyzacji na etapie budowy domu, w trakcie wykonywania pozostałych instalacji wewnętrznych (instalacje wod-kan, ogrzewanie, elektryka). Dlatego też staramy się wykonywać nasze instalacje kompleksowo, aby klienci od jednego wykonawcy otrzymali maksymalnie szeroki zakres usług. 

 

Kiedy i czy w ogóle potrzebne jest serwisowanie klimatyzacji?

Nasza szczecińska firma gwarantuje serwis klimatyzacji oraz wszystkich zamontowanych przez nas urządzeń. Szczególnie w przypadku klimatyzacji jest to niezwykle ważne, ponieważ dbanie o sprzęt zapewni nam wieloletni pożytek oraz nie narazi naszego zdrowia. Warto dbać o czystość klimatyzatora, ponieważ w środowisku jego pracy, czyli chłodnym i wilgotnym, mogą łatwo namnażać się bakterie i grzyby. Jeśli chcemy tego uniknąć, regularny serwis (minimum raz w roku) jest niezbędny. W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości np. głośniejsza praca urządzenia, słabsze chłodzenie/ogrzewanie powietrza lub wydobywający się nieprzyjemny zapach, należy zwrócić się o pomoc do naszego serwisu w celu efektywnego rozwiązania problemów. Sprawne klimatyzatory działają optymalnie i zapewniają powietrze dobrej jakości.

Klimatyzacje SPLIT i MULTISPLIT

WIĘCEJ »

Klimatyzacja typu VRF

WIĘCEJ »
marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59