peoples

Pompy ciepła, rekuperacja, ogrzewanie podłogowe

Pompy ciepła, rekuperacja, ogrzewanie podłogowe – Stargard

Jesteśmy firmą rodzinną powstałą w Szczecinie. Mamy pokaźne doświadczenie w tematach takich jak pompy ciepła, rekuperatory i ogrzewanie. Jako TopAC stawiamy na solidność, rzetelność i zadowolenie klienta z efektu końcowego. Budowane przez nas instalacje składają się tylko z elementów renomowanych marek. Klienci, z którymi mieliśmy przyjemność pracować, chętnie nas polecają, a sami zaś do nas wracają.

Jak działają pompy ciepła

Pompy ciepła, rekuperacja, ogrzewanie podłogowe – Stargard 2

Pompy ciepła robią dokładnie to samo co standardowe kotły gazowe, czyli ocieplają pomieszczenia przy użyciu wody. Wymagają jedynie zasilania, bez dodatkowych podłączeń. Potrzebują do tego zaś znacznie mniej prądu niż kocioł elektryczny czy maty grzewcze. Poza ogrzewaniem mieszkania, pompy ciepła ogrzewają również wodę. A niektóre modele, poza ogrzewaniem potrafią też schładzać pomieszczenia. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu tej samej zasady działania, co w klimatyzatorach. W tego rodzaju instalacjach odpowiednia ciecz jest sprężana i rozprężana, a cykl gromadzi energię na zewnątrz i oddaje w wewnątrz. Odpowiednia konstrukcja pompy umożliwia też zmiany kierunku czynnika chłodniczego, tak aby zbierał on temperaturę w mieszkaniu i wyrzucał na zewnątrz.

Czym jest rekuperacja

Pompy ciepła, rekuperacja, ogrzewanie podłogowe – Stargard 3

Rekuperacja polega na wentylowaniu pomieszczeń z minimalną utratą ciepła.  Polega ona na transportowaniu powietrza poprzez wentylatory do wymiennika, gdzie ciepłe tzw. brudne powietrze ogrzewa chłodne i świeże z zewnątrz. Rekuperator wciąga świeże powietrze i przy pomocy filtrów zatrzymuje zanieczyszczenia, owady, a w modelach z dokładniejszymi filtrami również grzyby, pleśnie, alergeny i pyły. Następnie odbywa się w nim przenoszenie ciepła na świeże, czyste i suchsze powietrze. Razem z panelami fotowoltaicznymi i efektywną metodą ogrzewania, taką jak pompy ciepła, rekuperacja może być elementem bardzo ekonomicznego i ekologicznego systemu ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe a grzejnikowe

Pompy ciepła, rekuperacja, ogrzewanie podłogowe – Stargard 4

Czym jest ogrzewanie grzejnikowe i ogrzewanie podłogowe, tłumaczyć raczej nie trzeba. Jednak różnice nie kończą się na tym, co z zewnątrz. Ogrzewanie podłogowe ma dwie istotne zalety w porównaniu do grzejników. Po pierwsze, ma znacznie dłuższą żywotność, wynoszącą nawet kilkadziesiąt lat. Choć zwrócić tu należy uwagę na materiały, z jakich wykonane zostało. W instalacjach tworzonych przez nas korzystamy z renomowanej firmy TECE, która wyróżnia się pewniejszym połączeniem, brakiem oringów i zwiększonym przekrojem przepływu w kształtkach. Dodatkowo, ze względu na wyższą jakość stosujemy tylko kształtki mosiężne, nie montujemy tych zrobionych z tworzywa. Druga, bardzo istotna różnica to temperatura wody wymagana do ogrzewania. Posiadając ogrzewanie podłogowe, wystarczy nam znacznie niższa temperatura wody w porównaniu do systemów grzewczych z grzejnikami. A wrażliwe na to są szczególnie bardziej ekologiczne źródła termiczne, takie jak pompy ciepła. Posiadając grzejniki, może być wymagana pompa o większej mocy niż w przypadku ogrzewania podłogowego.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą

marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59