peoples

Główne rodzaje klimatyzatorów

Główne rodzaje klimatyzatorów

Zanim zainstalujemy klimatyzator w naszym domu, sklepie lub innym rodzaju pomieszczenia, warto rozejrzeć się na rynku i zapoznać z ofertą dostępnych produktów. W sprzedaży możemy znaleźć urządzenia klimatyzacyjne o różnych sposobach montażu i związanych z tym zastosowaniach. Jedne z nich będą bardziej dostosowane do pomieszczeń usługowych o dużej powierzchni, a inne lepiej sprawdzą się w domach i mieszkaniach. Warto przed zakupem zapoznać się z możliwościami każdego z nich, aby podjąć jak najlepszą decyzję.

 

Podział urządzeń

Zależnie od sposobu montażu, głównych zastosowań oraz możliwości urządzenia klimatyzacyjne dzielimy na:

– Ścienne – stosowane najczęściej, w których główna jednostka montowana jest na ścianie pomieszczenia, najczęściej w niewielkiej odległości od sufitu. Dzięki ogromnej rozmaitości wzorów i wielkości urządzeń oraz przystępnej cenie są one wybierane bardzo często, zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i usługowych.

– Kasetonowe – których główne urządzenie montowane jest w przestrzeni sufitu podwieszanego. Ich największą zaletą staje się możliwość równomiernego nawiewu we wszystkich czterech kierunkach oraz brak widoczności głównego urządzenia.

– Kanałowe – ich główna jednostka może być ukryta w przestrzeni międzysufitowej albo w pomieszczeniu technicznym, a schłodzone lub ogrzane powietrze doprowadza się do miejsca docelowego za pomocą przewodów wentylacyjnych. Urządzenia te można stosować nawet do bardzo dużych powierzchni albo kilku pomieszczeń jednocześnie.

– Okienne – charakteryzują się brakiem podziału na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną, są również łatwe w montażu. Jednak nie wybiera się ich zbyt często, ponieważ jest to związane z koniecznością przebudowy okna, aby w jego obrębie móc zamontować urządzenie.

– Multi split – to rodzaj klimatyzatorów pozwalający na podłączenie kilku urządzeń znajdujących się w różnych pomieszczeniach do jednego agregatu. To dobre rozwiązanie nie tylko dla domów, ale także dla hoteli i sklepów, w których chcemy klimatyzować kilka pomieszczeń niezależnie od siebie.

marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59