peoples

Nowoczesne i wygodne ogrzewanie podłogowe

Nowoczesne i wygodne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań z zakresu systemów grzewczych. W porównaniu z innymi instalacjami tzw. podłogówka zapewnia wysoki komfort cieplny, wydajność oraz oszczędność.

Podłogówka w twoim domu – czy warto się zdecydować?

Teoretycznie systemy oparte na ogrzewaniu podłogowym znane i wykorzystywane były od setek lat, jednak dopiero w ostatnich latach można zauważyć tak duże zainteresowanie tym rozwiązaniem. Obecnie większość osób budujących domy decyduje się właśnie na “podłogówkę”, jeśli nawet nie w całym domu, to w łazience i kuchni jest ona obecnie standardem. Z całą pewnością warto zastosować ogrzewanie podłogowe również bezpośrednio przy wejściu oraz w przedpokoju czy holu.

Instalacja podłogowa przystosowana jest do współpracy zarówno z kotłem gazowym, jak i pompą ciepłą. Dobrze wykonana, z powodzeniem posłuży nam bez większych problemów przez długi czas.

Dużą zaletą podłogówki jest jej dyskretny wygląd. Cała instalacja ukryta jest pod podłogą, zatem pozostaje całkowicie niewidoczna dla oczu. Jednocześnie nie wymaga czyszczenia czy konserwacji. Nawet w przypadku podłóg, które są szczególnie narażone na zabrudzenia, sprawdzi się doskonale.

Najważniejsze zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe wyróżnia się wieloma istotnymi zaletami użytkowymi, które w dużej mierze wpływają na popularność tego rozwiązania. Jedną z nich jest wspomniany wcześniej komfort cieplny, jaki zapewnia podłogówka. Wiąże się to przede wszystkim z wydajniejszym i oszczędniejszym rozprowadzaniem ciepła poprzez promieniowanie. Ze względu na uwarunkowania fizjologiczne człowieka, energia cieplna pochodząca z podłogówki jest również znacznie lepiej odbierana przez użytkowników. Możliwa jest ogólna redukcja temperatury we wnętrzach do ok. 2°C bez wyraźnego wpływu na komfort odczuwany przez domowników. To z kolei w dłuższej perspektywie pozwala na dokonanie sporych oszczędności w kosztach pozyskiwania energii.

Instalacja podłogowa bardzo łatwo integruje się z większością stosowanych obecnie systemów grzewczych, jakie wykorzystywane są w domach energooszczędnych. Bardzo często wykorzystywana jest wraz z pompami ciepła. Warto też pamiętać, że jest to system ogrzewania niskotemperaturowego, co również wpływa na mniejsze zużycie energii cieplnej.

 

 

 

marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59