peoples

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego

Korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniach, redukcja kosztów za ogrzewanie, swoboda aranżacji wnętrz i komfort dla alergików – ogrzewanie podłogowe posiada wiele niezaprzeczalnych zalet. To obecnie najlepsze rozwiązanie wśród systemów grzewczych.

 

 

 

 

 

 

 

Właściwy rozkład temperatury

 

Ogrzewanie podłogowe przygotowane jest do zasilania kotłem gazowym lub pompą ciepła –  łatwo się z nimi integruje. Bez względu na to, co wybierzemy, możemy być pewni, że będziemy cieszyć się korzystnym rozkładem temperatury w pomieszczeniach. Dla człowieka najlepiej jest, gdy wyższa temperatura jest przy podłodze, a niższa na poziomie głowy. Dzięki temu można, bez odczuwania zmiany komfortu, obniżyć nieco temperaturę – na przykład o 2°C – w porównaniu do wnętrz, w których używane są tradycyjne grzejniki. Efektem takich działań są oszczędności w kosztach pozyskania energii, co z pewnością ucieszy niejednego właściciela domu czy mieszkania.

W pomieszczeniach, w których znajdują się tradycyjne grzejniki, najwyższa temperatura jest właśnie wokół nich. W przypadku ogrzewania podłogowego sprawa ma się inaczej. Można cieszyć się ciepłem, które oddawane jest równomiernie w całym pomieszczeniu – bez straty ciepła, jakby to było w przypadku ogrzewania grzejnikowego, gdzie całe ciepło gromadzi się pod sufitem.

 

Mniej zużytej energii

 

Zamontowanie ogrzewania podłogowego, czyli ogrzewania niskotemperaturowego, oznacza też mniejszą ilość zużytej energii cieplnej. Ogrzewanie podłogowe działa przy znacznie niższych temperaturach czynnika grzejnego niż tradycyjne systemy. Jednocześnie wraz z niską temperaturą rośnie sprawność grzewcza urządzenia. Ogrzewanie podłogowe pozwala zatem na zredukowanie kosztów ponoszonych na ogrzanie pomieszczeń.

 

 

Ogrzewanie niewidoczne

 

Grzejniki – zarówno te na ścianach, jak i kanałowe – to  elementy w pomieszczeniu, które są dość duże i od razu rzucają się w oczy. Dodatkowo zabierają cenną powierzchnię, która ważna jest szczególnie w niewielkich pokojach. Instalacja ogrzewania podłogowego pozwala na całkowitą swobodę w aranżacji wnętrz, ponieważ w tym przypadku ogrzewanie schowane jest pod podłogą.

 

Polecane dla alergików

 

Ogrzewanie podłogowe jest także idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z alergią wziewną czy astmą. Nie ma tutaj grzejnika, na którym mógłby osiąść kurz, a większość ciepła przekazywana jest przez promieniowanie – a nie przez konwekcję, czyli unoszące się powietrze. Dzięki temu ograniczony jest ruch powietrza, co gwarantuje mniejszą cyrkulację drobinek kurzu.

 

marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59