peoples

Rekuperacja w Szczecinie

Polecamy zapoznanie się z naszą ofertą urządzeń do odzysku ciepła z instalacji wentylacji mechanicznej. Oferujemy rozwiązania dostosowane zarówno do potrzeb lokali mieszkaniowych i domów, jak i profesjonalne systemy wentylacyjne z możliwością odzysku ciepła przeznaczone do montażu w niewielkich zakładach przemysłowych, biurach, gabinetach lekarskich czy innych obiektach służących do prowadzenia szeroko rozumianej działalności usługowo-produkcyjnej.

Zastosowanie rekuperacji w kompleksowych instalacjach grzewczych pozwala utrzymać powietrze w pomieszczeniach w lepszej jakości, czyste, bez owadów i kurzu z pobliskiej drogi gruntowej. Nie trzeba otwierać okien, ale nadal można to robić. Rekuperacja niczego nie ogranicza, ona wręcz daje wybór. W nowoczesnym, energooszczędnym, bardzo szczelnym budynku jest instalacją niezbędną, zarówno dla naszego komfortu, jak i dla zdrowia. Jej brak już po kilku latach może spowodować powstawanie grzybów i pleśni w miejscach na ścianach, gdzie nie będzie żadnego przepływu powietrza.

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą rekuperatorów lub chcących poprawić jakość powietrza w budynkach zapraszamy do kontaktu. Jednocześnie mamy w ofercie również poprawiające jakość powietrza klimatyzatory.

System rekuperacji – działanie

Działanie systemu rekuperacji można krótko opisać następująco: czyste powietrze jest zasysane na zewnątrz budynku poprzez część instalacji nazywaną czerpnią, po czym mechanicznie wtłaczane jest do wnętrza instalacji i dalej, do rekuperatora (wymiennik ciepła), gdzie pobiera ono energię cieplną od zanieczyszczonego oraz zużytego powietrza z wnętrza budynku, które w tym samym czasie jest wyprowadzane na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu różnych technologii filtracji powietrza i wysokiej jakości materiałów powietrze dochodzące do mieszkań może zostać dodatkowo oczyszczone z pyłów, kurzu, pyłków, zarodników grzybów i pleśni, a nawet częściowo – z bakterii (np. poprzez dodatek srebra przeciwdrobnoustrojowego w instalacji). Otwory wentylujące wyciągające zużyte powietrze z pomieszczeń montowane są szczególnie w takich pomieszczeniach, jak łazienki, kuchnie, garderoby i schowki, zaś nadmuchy świeżego i czystego powietrza – w pokojach dziennych, salonach i sypialniach.

Rekuperacja domów i mieszkań

WIĘCEJ »

Wentylacja mechaniczna przemysłowa

WIĘCEJ »
marker-ico

Jarosław Kucharski

ul. Milczańska 31d

70-107 Szczecin

telephone-ico

tel. 91 350 82 74

kom. 506 159 289

kom. 503 940 880

info-ico

biuro@topac.pl

NIP: 955-207-63-59